Пирин спечели първа победа в предсезонните контроли. На новата база в село Падеш "орлетата" победиха с 2:0 сборен отбор на футболисти без професионални договори. Първото полувреме беше по-качественото в мача, но домакините поведоха едва в 32-ата минута след гол на капитана си Димитър Благов. Минута по-късно Иво Михайлов нацели напречната греда.

След почивката Пирин използва съвсем различен състав, като единствен централният защитник Пушкаров игра цял мач. В 65-ата минута Пламен Петров спечели дузпа, която Никола Георгиев превърна в гол.

Начело на сборния отбор на футболистите без договор за поредна година е Румен Стоянов. Тимът продължава лагера си в Брезник и на 3 юли ще играе контролна среща с Кариана в Ерден.

От утре Пирин заминава на лагер в село Баня.