Домакинът Бразилия размаза Перу с 5:0 в директния мач за първото място в група "А" на Копа Америка 2019 и се класира за 1/4-финалите на турнира. Инките ще трябва да чакат развитието в останалите групи, за да разберат дали ще продължат напред като един от двата най-добри трети тима.

"Селесао" контролираше събитията на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло и поведе с гол на халфа на Реал (Мадрид) Каземиро (12) след серия от рикошети. Скоро след това една от звездите на Ливърпул Роберто Фирмино (19) удвои аванса на "кариоките".

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Футболистите на Тите продължиха да правят каквото си искат на терена и Евертон (32) направи разликата класическа още пред почивката след асистенция на Филипе Коутиньо.

През втората част Дани Алвеш (53) направи резултата 4:0 след подаване на Фирмино, а в самия край влезлият като резерва Вилиан (90) оформи крайния резултат след пас на Евертон. Домакините пропуснаха и дузпа в добавеното време, като Габриел Жезус не успя да вкара от бялата точка.

Така Бразилия финишира на първата позиция в групата със 7 точки и очаква на 1/4-финалите завършилия на второ място в група "B". Перу остава трети с 4 точки и чака изиграването на срещите от всички групи, за да разбере дали ще е един от двата най-добри трети отбора, които също ще продължат напред.

Перу - Бразилия 0:5
0:1 Каземиро (12), 0:2 Роберто Фирмино (19), 0:3 Евертон (32), 0:4 Дани Алвеш (53), 0:5 Вилиан (90)

Перу: 1.Педро Галезе, 17.Луис Адвинкула
, 6.Мигел Трауко, 5.Мигел Араухо, 2.Луис Абрам, 10.Джеферсон Фарфан, 19.Виктор Йошимар Йотун