Част от юношите, които водят подготовка с първия тим на Берое в Банско взеха участие в първата контролна среща на тима от подготвителния период. Тази вечер момчетата на Александър Томаш се изправиха срещу Академия Пандев от Северна Македония.В стартовия състав на "зелено-белите" започна Георги Маджаров, след почивката в игра се появиха Стоян Иванов, Валентин Иванов, Никола Маринов и един от бившите възпитаници на Академията Надим Ангелов.
Двубоят завърши с успех за тима от Република Северна Македония с 0:2. Двете попадения бяха отбелязани в двете полувремена на срещата. Двубоят бе прекъснат през първото полувреме заради инцидент с играча на „Академия Пандев“ Димов. Берое имаше инициативата през по-голямата част от мача, но не успя да реализира създадените положения. На два пъти след удари на Педро Еуженио топката срещна гредите. Възможности за попадение имаха и двама от юношите. Стоян Иванов отправи далечен удар в 66-та минута, но неточно в аут. „Берое“ пропусна нова отлична възможност в 80-та минута. Александър Цветков подаде към Юлиан Ненов, който отправи опасен удар, след който вратарят на „Академия Пандев“ изпусна топката, но Никола Маринов не успя да направи добавка.
Следващата контролна среща на Берое е на 25 юни срещу Сабаил (Баку, Азербайджан)