Станаха ясни новите членове на Елитните юношески групи на България, след като вчера се изигра един бараж, а днес още три. Отделно при най-големите и най-малките имаше по един щастлив отбор, който влезе без игра. При 19-годишните това е Царско село (София), а при 15-годишните- друг сторичен отбор: Витоша 13 (Бояна, София). Последният нов член на групата до 19 години е Верея (Стара Загора), който отстрани Локомотив (Горна Оряховица) след изпълнение на дузпи. Редовното време приключи 1:1, а при наказателните удари Верея спечелиха с 4:2.

Истинска драма се разрази при 17-годишните, където в морско дерби се срещнаха Черноморец (Бургас) и Спартак 1918 (Варна). Мачът приключи 2:2 в редовното време, след като варненци вкараха втория си гол пет минути преди края на редовното време. Черноморец откри още в 1-ата минута чрез Вълимир Стоев, но в ответната атака Спартак изравни. Слави Диков отново даде преднина на акулите, които имаха поне три чисти голови положения през втората част, за да затворят мача. Но бяха наказани пет минути преди края на срещата. При дузпите след петте първи опита резултатът беше 3:3. Едва при седмия удар играч на Черноморец пропусна и това осигури класирането на Спартак 1918 (Варна). Трябва да се отбележи, че регламентът беше най-несправедлив именно за бургазлии, които играха три предварителни кръга преди днешния мач, докато нито един от останалите претенденти не беше изиграл и един двубой. Това се получи заради липсата на единна Зонова младша възраст в Югоизточна България, каквато от ЗС на БФС-Пловдив упорито отказват да сформират.

Другият нов член на групата е Национал (София), който не остави никакви шансове на Локомотив (Горна Оряховица) и го съсипа с 6:0. "Зелено-белите" от София водеха още до почивката с 3:0. Интересно беше при най-малките- 15-годишните. Спартак 1918 (Варна) този път нямаше толкова късмет и отстъпи с 1:2 на УФК Асти (Хасково), въпреки че водеше с 1:0. Младите хасковлии обаче напълно заслужено ще играят в Елитната група до 15 години, след като показаха качествен футбол.