Волейболистите от националния отбор на България загубиха втората контрола срещу тима на Сърбия. Момчетата на селекционера Силвано Пранди отстъпиха на "плавите" с 2:3 (22:25, 26:24, 18:25, 25:21, 20:22) във втората проверка между двата тима, играна тази вечер при закрити врати в зала "Импулс" в Белград.

Така двата отбора си размениха по една победа, след като вчера българските "лъвове" се наложиха с 4:1 гейма в първия приятелски мач помежду им.

След контролите в Белград националите заминават за Аржентина, където в местния град Мендоза от 31 май започва турнира в Група 2 от първия уикенд от Лигата на нациите. Съперници на България ще са отборите на домакините, Канада и Португалия.

Най-резултатен за България беше Тодор Скримов с 19 точки (1 блок, 3 аса, 68% ефекривност в атака и 22% позитивно посрещане), а Розалин Пенчев добави още 17 точки (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане), но и това не беше достатъчно за успех.

За сърбите диагоналът Душан Петкович, който игра до четвъртия гейм, бе най-полезен с 20 точки (4 блока и 46% ефективност в атака) за победата.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (25:22, 24:26, 25:18, 21:25, 22:20)
СЪРБИЯ: Вук Тодорович, Душан Петкович 20, Милан Катич 11, Миран Куюнджич 10, Александър Околич 7, Петър Кръсманович 11 - Невен Майсторович-либеро (Стеван Шимич 7, Андрия Вилиманович 1, Божидар Вучичевич 9, Давид Мехич 9, Стефан Ковачевич, Данило Павлович 6, Никола Пекович-либеро)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Велизар Чернокожев 11, Тодор Скримов 19, Розалин Пенчев 17, Светослав Гоцев 7, Красимир Георгиев 8 - Петър Каракашев-либеро (Николай Учиков 8, Алекс Грозданов 7)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ.

Статистика: ossrb.org