Отборът на Берое (Стара Загора) поведе с 1:0 победи в битката за бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига през сезон 2018/19, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 94:78 (25:17; 20:20; 28:16; 21:25) в мач №1 от серията.

Александър Янев беше над всички в селекцията на старозагоеци – 29 точки, Тихомир Жевев добави 15 точки, а Николай Стоянов и Пол Милър завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Малик Диме се отличи с „дабъл-дабъл“ за самоковци – 18 точки и 14 борби, а Златин Георгиев добави 18 точки.

През първата четвърт баскетболистите на Берое имаха преимущество, което им позволи до поведат с осем точки – 25:17, като през втория период силите се изравниха, но домакините съумяха да удържат съперника и почивката дойде при 45:37 в полза на старозагорци.

Всичко в този двубой до голяма степен се реши в третата част, когато „зелените“ от Стара Загора установиха пълен контрол върху събитията на терена и разликата бързо започна да се покачва.

След 30 минути игра домакините водеха с 20 точки – 73:53, като в заключителната част двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 94:78 в полза на Берое (Стара Загора).

Берое – Рилски спортист 94:78 (25:17; 20:20; 28:16; 21:25)

Берое: Янев 29, Стоянов 14, Когинс 8, Милър 12, Дженингс (Желев 15, Ваклинов 7, Титков, Василев, Уайт 8)

Рилски спортист: Георгиев 18, Маринов 6, Гуджино 10, Харис, Диме 18 (Маринчешки 11, Гелов, Васов 7, Димитров, Попов, Дженкинс 8)