Спартак спечели предсрочно първенството на Северозападната Трета аматьорска футболна лига и по този начин се завръща в професионалния ни футбол от следващия сезон. Това стана факт на стадион "Плевен" с разгром – 5:0 над едноименния тим на град Павликени в мач от в 28-ия кръг. Така селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков вече и на теория е недостижима на върха за втория в класирането Янтра /Габрово/ преди оставащите два кръга от сезона.

В току що завършилата среща спартаковци доминираха тотално. Тон за голеадата даде Цветан Петров с прецизно изпълнена дузпа в 5-ата минута. Десетина по-късно Иво Върбанов оползотвори подаване на съотборник – 2:0. Той направи резултата класически в началото на второто полувреме, засичайки с глава центираната от корнер топка. В 76-ата минута Любомир Тодоров завърши с попадение бърза атака на съотборниците си. Преслав Антонов оформи окончателното 5:0 в края на двубоя.