С късни голове Черноморец (Балчик) съвсем съсипа надеждите на Несебър, че може да остане във Втора лига. На градския стадион в Балчик гостите, които се боря за оставане сред професионалистите водеха до 88-ата минута, но допуснаха обрат и отстъпиха с 1:2. Успех в двубоя от 29-ия кръг на първенството щеше да изкачи Несебър над зоната на изпадащите. Цачев даде аванс на гостите в 54-ата минута, но Смирнов в 88-ата минута и Николай Иванов в последната минута, донесоха победата на Черноморец, който ще играе и догодина.

Домакините прекъснаха серията си от осем мача без успех и останаха на 10-то място с 34 точки. Несебър пък е на предпоследното 15-то място с 27 точки, като завършва сезона с домакинство на Монтана.

Черноморец (Балчик) - Несебър 2:1 (статистика)
0:1 Цачев (54)
1:1 Смирнов (88)
2:1 Иванов (90)