ЖФК Пълдин победи с 2:1 ЛП Суперспорт на четвъртфиналите за Купата на страната и продължи в следващата фаза. Срещата се игра на стадиона в с. Труд.

Софиянки първи поведоха в резултата, след като бранителка на домакинките си отбеляза автогол. Състезателките на Ангел Славов обаче изравниха още през първата част чрез Кристияна Димитрова, която навърза няколко защитнички на съперника и отбеляза с левия крак. Пловдивчанки дори можеха и да направят пълен обрат, но пропуснаха шансовете си.

След почивката ЖФК Пълдин продължи да търси второто попадние и в 81' то бе факт. Отново Кристияна Димитрова бе точна за домакинките, като нападателката реализира от пряк свободен удар и прати пловдивчанки на полуфиналите.

В следващата фаза ЖФК Пълдин ще се изправи срещу НСА. Мачът от полуфиналите ще се проведе в средата на следващия месец.