БУБА баскетбол защити титлата си на Държавното първенство за юноши, след като във финала надви категорично Черно море Тича с 69:56. Срещата се изигра пред препълнената зала „Триадица“, която едва побираше всички желаещи да наблюдават мача.

Николай Михайлов бе над всички за победителите с 25 точки, 16 борби и 5 откраднати топки. Андрей Петков добави 12 точки, а с 10 точки и 14 борби е Даниел Кунторов. За „моряците“ с 22 точки и 10 борби се отчете Александър Стойков. Мартин Стефанов добави 11 точки, а 10 - Михаил Молдов. Михайлов обра голяма част от индивидуалните награди, като взе призовете за най-много отнети топки, най-много борби и MVP на турнира.

Два от призовете отидоха за играчи на Ямбол - Александър МАтушев взе приза за най-добър реализатор, а Илия Стефанов - за най-добър подавач. Наградите връчи националът Станимир Маринов.

Левски спечели бронзовите медали след драматичен успех с 88:86 срещу ЦСКА. Виктор Германов завърши с 27 точки и 7 борби, Иван Павлов добави 23 точки, Слав Георгиев 17, а Иван Кашъмов - 12. Пореден феноменален мач за ЦСКА направи Емилиян Грудов, завършил с 34 точки и 13 борби, Виктор Маргаритов добави 23 точки.

Пети завърши отборът на Ямбол, шести - Шампион 2006, седми - Рилски спортист, а осми - Шумен.