Рома завърши 0:0 при визитата си на Сасуоло в мач от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия „А“ и е на път да сложи край на надеждите си за участие в Шампионската лига.

„Вълците“ бяха по-активни през целия мач и търсеха по-усилено гола срещу играещия само за престиж съперник, който обаче устиска равенството.

През първата част Юндер и Джеко пропуснаха за гостите, докато Берарди пропиля най-чистата ситуация за домакините.

След почивката Рома вдигна оборотите и имаше страхотна възможност да вкара гол в 57-ата минута, когато Стефан ел Шаарави се оказа на изгодна позиция, но изстрелът му мина на сантиметри от целта. Три минутки след това Джеко беше още по-близо до попадението, но дясната греда спаси домакините.

Гостите треснаха гредата за втори път четвърт час преди края, когато Джъстин Клуйверт нямаше късмет.

Така Рома остана с 63 точки на пета позиция, на две зад четвъртия Аталанта, който обаче още не е изиграл мача си от този кръг с шампиона Ювентус. Седмият Торино има 60 точки и играе с изпадащия Емполи.