“Марица” победи с 3:1 “Родопа” (Смолян) като гост в мач от последния редовен кръг при юношите старша възраст. “Жълто-сините” изиграха най-добрия си мач през сезона и изпуснаха да победят с по-изразителен резултат своя противник. Веднъж гредата спаси домакините, а пловдивчани изпуснаха около 10 изгодни за гол положения.

Денис Палков изравни в 35-та минута, като така завърши първата част. През втората Мартин Манев в 50-та и Атанас Павлов в 69-та минути направиха резултата 1:3, като така “Марица” записа победа в последния редовен кръг от шампионата. На “жълто-сините” им остава да изиграят един отложен мач срещу “Сокол” (Марково), като все още няма назначена дата за двубоя. “Соколите” отложиха 5 от общо 9 срещи от пролетния полусезон!

Към този момент “Марица” заема 3-то място с 33 точки (11 победи, 6 загуби и голова разлика 47:30). В крайното класиране възпитаниците на Красимир Иванов ще завършат между 3-то и 5-то място, в зависимост от резултатите от петте отложени срещи на “Сокол”.