Националът Николай Пенчев и тимът на Онико (Варшава) се класираха на финал в полската Плус лига. Волейболистите на Стефан Антига се наложиха като гости над Ястжембски (Венгел) с 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12) в третия полуфинален мач.

В първия двубой Ястжембски победи с 3:1 гейма, след което Онико надигра опонента с 3:0 гейма. Пенчев изигра мача на чудесно ниво, като се отчете с 15 точки (5 аса!, 2 блокади). Най-резултатен бе Пьотр Лукашик с 21 точки (3 блокади), 17 точки добави Шарон Вернон-Евънс (2 блокади). За водения от Роберто Сантили отбор Жулиен Линеел бе най-полезен с 20 точки (2 аса, 5 блокади), с 19 се разписа Якуб Бучки (3 аса, 1 блокада)

На финала Онико среща ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), който отстрани Варта (Заверче). Първият мач е на 27 април (събота), като вицешампионът на Полша има домакинско предимство. Играе се до 3 победи от 5 срещи.