Ботев надигра с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 24-ия кръг на Елитната група до 17 години и записа пета поредна победа. Двубоят се игра на естествен терен номер 1 на базата в „Коматево“.

Срещата стартира опасна ситуация пред вратата на гостите. "Канарчетата" получиха пряк свободен удар на метър от пеналта. Атанас Стоименов застана зад топката. Той стреля над стената и в очертанията на вратата, но Евтимов спаси. В 11' обаче "жълто-черните" имаха успех. След изпълнение на пряк свободен на Петър Итов никой в наказателно поле не докосна коженото кълбо и то се озова в мрежата - 1:0.

В 23' Витоша можеше да изравни. При центриране отдясно Станислав Петров отклони, а впоследствие топка се отби в бранител на Ботев и мина покрай страничната греда.

Ботев отговори с две опасни ситуации в рамките на минута. Първо Георги Трифонов изведе Венцислав Богданов вляво, но ударът на полузащитника бе избит от стража. Малко по-късно след самостоятелен рейд отдясно Героги Господинов шутира силно в близкия ъгъл, отново обаче на място си беше вратаря Евтимов, който отрази в корнер. До края на частта нямаше сериозни опасности, като изключим грешката между отбраната и стража, която позволи на Трифонов да изпревари именно вратаря и останал сам срещу опразнента вратата по диагонала да изпрати топката в аут.

В началото на второто полувреме Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на "бистришките тигри". Итов се нае с изпълнението, но ударът му мина високо над вратата.

Последваха добри минути за гостите. След дълъг пас почти от центъра Красимир Димитров нанесе прехвърлящ удар с  глава, топка обаче падна от външната страна на мрежата. Минута по-късно при грешка в изнасянето на топката от страна на "канарчетата" Станислав Петров получи се оказа сам срещу стража Мартин Панев, но стреля покрай вратата.

В 60' пловдивчани имаха шанс да удвоят. Георги Господин пое малко след центъра, напредна между двама играчи на съперника и шутира по диагонала, но встрани от вратата. При изпълнението на аута стражът на гостите Александър Евтимов "подари" топката на нападателя на Ботев Георги Трифонов, който мигновено го наказа - 2:0. Десет минути по-късно резултатът придоби класически вид. Господинов изведе Атанас Стоименов в сам срещу вратаря и крилото покачи на 3:0 с диагонален удар.

В 78' домакините можеха да стигнат и до четвърти гол. Венцислав Богданов получи в предни позиции вляво, навлезна в наказателното поле и стреля с десния крак, но стражът улови. До края Ботев контролираше играта, като други опасни ситуации пред вратите липсваха.

Ботев: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 9 Атанас Чернев, 16 Мерт Салимехмед, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 20 Георги Господинов, 7 Петър Итов, 17 Атанас Стоименов, 10 Стефан Попов, 18 Георги Трифонов
Резерви: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 15 Благовест Величков, 19 Томислав Георгиев, 14 Милен Николов

Витоша: 1 Александър Евтимов - ВРАТАР, 18 Даниел Евтимов, 3 Петко Динев, 5 Стилиян Стойов - КАПИТАН, 8 Давид Ганчев, 14 Румен Захариев, 23 Тодор Иванов, 4 Станислав Петров, 20 Християн Димитров, 17 Милен Велков, 30 Красимир Димитров
Резерви: 7 Чавдар Димитров, 27 Даниел Христосков, 24 Кристиян Димитров, 11 Боян Трайков, 16 Александър Йончев, 21 Красимир Ангелов