Волейболистките на Берое (Стара Загора) отбелязаха две победи над Левски в контролни срещи, като част от подготовката си преди гостуването на френския Волеро- Льо Кане, в мач-реванш от 1/8-финалите на третия по сила европейски турнир – "Чалъндж къп".

Първата проверка между двата тима се игра в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора, като домакините победиха „сините“ с общ резултат 4:1 гейма. Втората контрола бе в зала „Багира“ в Казанлък, като старозагорки се наложиха над Левски с 3:2 гейма.

Съставът на Берое, воден от Петър Дочев отпътува за Франция в понеделник рано сутрин. Двубоят е на 22 януари във френския град Льо Кане от 21:00 ч (б.в), а в състава на френския тим са две български националки – Гергана Димитрова и Мира Тодорова. В първия мач между двата тима в Стара Загора, волейболистките на Берое отстъпиха на Волеро с 0:3 гейма. За да стигнат до "Златен гейм" те трябва да реализират победа като гости с 0:3 гейма.