Отборът на Локомотив Пловдив до 17 години записа поредна издънка в шампионата. След като едва в миналия кръг допусна загуба у дома от Витоша Бистрица, днес тимът на Кириякос Георгиу падна от единствения отбор, който нямаше до момента записана победа - Монтана. Домакините имаха до момента само 1 точка в актива си, а след днешната си победа с 3:2 над Локомотив вече са с 4 точки актив. Загубата за смърфовете пък означава свличане с още 1 място в класирането, като позволиха на Сокол да ги изпревари.
КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА и РЕЗУЛТАТИ от Елитната до 17г. можете да следите на glastv.glas.bg

„Черно-белите“ откриха в 10-та минута с гол на Янис Дерменджиев. Седем минути по-късно резултатът бе изравнен, след автогол на Божидар Зелямов и грешка на вратаря Ботев. През втората част домакините увеличиха преднината си с гол от 25 метра, като малко преди това Илия Смилянов изпусна дузпа. В 80-та минута обаче той бе точен, като с диагонален удар прати топката във вратата на Монтана. В 84-та минута вратарят на Локомотив спаси дузпа на домакините, които в 91-та минута вкараха победния си трети гол.