“Марица” надигра гостуващия “Родопа” (Смолян), но въпреки това загуби с 2:3 от своя съперник. Мачът бе от последния (9-ти) кръг за есенния полусезон при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2000/2001).

През първата част играчите на “Марица” доминираха на терена и създадоха 6-7 чисти положения. Петър Печенков и Венко Нарлийски бяха точни за 2:0. Гостите стигнаха до едва един удар към пловдивската врата. И през втората част “Марица” имаше игрово предимство. Вратарски грешки, обаче, доведоха до пълен обрат в мача и изненадващ дори и за гостите резултат.

Така “Марица” ще зимува на 5-то място във временното класиране с актив от 12 точки, като тимът е в добра позиция за атакуване на втората позиция на пролет. Лидер в групата, далече напред, е “Спартак” с 24 точки.

МАРИЦА: Димитър Йоцов, Денис Палков - капитан, Кристиян Кръстев, Георги Иванов, Петър Сърбов, Венко Нарлийски, Петър Печенков, Атанас Павлов, Александър Праматаров, Димитър Русев. (Христо Маджуров, Любомир Масалджиев, Янислав Запрянов, Георги Кючуков). Треньор: Красимир Иванов