Отборът на Ботев (Пловдив) отстъпи с 2:3 на Лудогорец, след като водеше с 2:0 на почивката в последния мач от деветия кръг на Първа лига.

През първото полувреме „канарчетата“ играха с настроение и напълно надиграха отбора на „орлите“. От своята страна представянето на Лудогорец и в двете фази беше катастрофално.

Ботев започна отлично и отбеляза гол още в осмата минута. Серкан Юсеин премина с лекота Козмин Моци и с прецизен изстрел не остави шанс на Ренан за 1:0.

В 14-ата минута домакините за втори път шокираха българския шампион. Тодор Неделев отбеляза за 2:0 от фаул, след като видя, че Ренан е напуснал рамката на вратата си предварително.Няколко минути по-късно Клаудио Кешерю имаше идеална възможност да намали, но пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

В 41-ата минута Серкан Юсеин центрира към Кристиан Димитров, но той стреля с глава от близка дистанция, но право в ръцете на Ренан.

В 58-ата минута Сисиньо влезе мощно в наказателното поле и бе повален отзад от Алфонсо. Съвсем логично главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който не сбърка за 2:1.

Четири минути по-късно новото попълнение на Лудогорец – Махлангу, изравни след красива скоростна атака. Джоди Лукоки направи двойно подаване със свой съотборник и центрира към Махлангу. Халфът отправи силен изстрел с глава за 2:2.

В 70-ата минута Неделев премина двама от Лудогорец и се озова на голова позиция. Халфът обаче шутира с десния крак над напречната греда.

Гостите отговориха чрез Махлангу, който отправи мощен удар. За късмет на Кайзер топката профуча на сантиметри над напречната греда.

В самия край Марселиньо направи обрата пълен, реализирайки за 2:3.

БОТЕВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 2:2