Отборът на “Марица” победи с 2:0 “Спартак” в мач от 2-ри кръг от първенството в МЕЖДУОБЛАСТНА ГРУПА - ДЕЦА "А" (2004/2005). Победата е втора поредна за момчетата водени от Александър Николов, след като в предишния кръг “жълто-сините” разгромиха “Девин” с 8:3. Срещата срещу “Спартак” се игра в събота по обяд на стадион “Пловдив”. В тима на гостите имаше деца и от двата набора, докато “Марица” игра само с деца, набор 2005.

Петко Механджийски даде преднина на “Марица” през първата част с хубав удар от разстояние. Две минути след подновяването на играта Златимир Папазов удвои, като при този резултат завърши срещата.

След този кръг “Марица” има пълен актив от 6 точки. В следващия кръг, на 29 септември, от 10:30 часа, “Марица” гостува на “Асеновец”, а “Спартак” е домакин на “Девин”.