Григор Димитров започна с победа участието си на демонстративния турнир Laver Cup в Чикаго. Българинът надигра местния представител Франсис Тиафо с 6:1, 6:4 в откриващия състезанието мач за малко над час игра. Така той даде преднина на отбора на Европа в надпреварата.

За световния №7 това е втора поредна победа над този съперник. През август Гришо надигра Тиафо със 7:6, 3:6, 7:6 в Канада. "Атмосферата е невероятна. Тук е феноменално. Открихме серията. Той по принцип е много сериозен съперник. Преди няколко седмици направихме страхотен мач. Бях много концентриран и събран. Играх много добре," заяви Гришо. В първия сет Димитров спечели три от геймовете си на нула и проби на два пъти за 6:1 след 26 минути на корта. След почивката Гришо поведе с пробив за 4:3, но последва рибрейк - 4:4. Веднага след това Димитров завърши с нови два поредни гейма на сметката си. По-късно тази вечер Кайл Едмънд и Джак Сок ще играят във втората среща поединично. След полунощ ще видим сблъсък между Давид Гофен и Диего Шварцман, а шоуто ще бъде закрито от Новак Джокович и Роджър Федерер, които ще си партнират на двойки срещу Кевин Андерсън и Джак Сок. Надпреварата ще се проведе между 21 и 23 септември в Чикаго. Във всеки един от дните ще има по три мача поединично и един на двойки.