Ботев победи с категоричното 7:0 съименика си от Враца в мач от 4-тия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра на естествен терен номер 1 на базата в Коматево.

На "канарчетата" им бяха необходими само 3 минути, за да открият резултата.  Попадението падна след много добро изпълнение на пряк свободен удар на Иво Казаков. До 15' пловдивчани направиха резултата класически след две попадения на Георги Трифонов от близка дистанция. В 29' Георги Господинов пък отбеляза четвърти гол, след като навлезе отдясно към наказателното поле и с удар с левия матира стража на врачани - 4:0. Гостите от своя страна опитаха да застрашат вратата на домакините с далечни изстрели, но те не намериха целта.

След паузата "жълто-черните" продължиха да са по-активния тим, но в началните минути до попадение не се стигна. В 59' все пак неизбежното се случи. Казаков за втори път отбеляза от пряк свободен, този път с "помощта" на вратаря на гостите, който не се намеси добре. Пет минути по-късно преднината на "канарчетата" отново набъбна. Домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Зад топката застана Стефан Попов, който прати стража в другия ъгъл за 6:0. В 81' пловдивани нанизаха и седми гол. След остро центриране отляво, вратарят на Ботев Враца изби, но Ангел Генчев направи добавка с левия крак - 7:0.

Така Ботев (Пловдив) е с пълен актив от точки след четири изиграни кръга.

Ботев Пд: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 13 Венцислав Богданов, 19 Томислав Георгиев, 9 Атанас  Чернев,16 Мерт Салимехмед, 6 Мартин  Русев - КАПИТАН, 11 Стефан Попов, 10 Иво Казаков, 18 Георги Трифонов, 17 Атанас Стоименов, 5 Георги  Господинов
Резерви: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 14 Никола Райчев, 3 Тодор  Христов, 7 Петър Итов, 21 Ангел Генчев

Ботев Вр: 98 Денис Йонков - ВРАТАР, 11 Валентин Томов, 37 Вилямс Валериев, 17 Борислав Атанасов, 23 Ивайло Тодоров - КАПИТАН, 5 Християн Илиев, 20 Ралин Тодоров, 10 Борислав Кискимски, 9 Денис Русинов, 19 Кристиян Чиренски, 8 Валентин Георгиев
Резерви: 6 Християн Константинов, 22 Иван Иванов, 16 Паоло Петков, 32 Томислав Костадинов, 13 Теодор Димитров 18 Николай Ангелов, 2 Деян Пророков