Ботев отстъпи на Берое с 2:3 в първи мач от 1/4-финалите за Купата на БФС при родените през 2000 година.

Двубоят започна със силна игра на гостите, като до 15-та минута те отбелязаха два безответни гола - 0:2. Първо Иван Георгиев без изведен сам срещу Ангелов и пусна топката покрай стража. Три минути по-късно Божидар Димитров направи добавка, след като негов съотборник стреля, а вратаря на "жълто-черните" бе спасил. След бързите попадения на старозагорци, "канарчетата" се окопитиха и заиграха по-добре. В 23-та минута Ботев успя да материализира превъзходството си и върна един гол. Габриел Земярски центрира отляво и Димитър Тонев с хубав удар не остави шансове за стража на гостите. Малко по-късно Иван Василев можеше да изравни резулата след пас на Кристиан Добрев, но нападателят стреля в тялото на вратаря Гошев. Две минути преди края на полувремето гостите отново поведоха с два гола разлика. Точен за Берое бе Христо Иванов.

След почивката Ботев стартира с по-добра игра и повече търсеше гола. В 55-та попадението за домакините бе факт. Атанас Янков получи топката в наказателното поле и премерен удар в долния десен ъгъл намали на 2:3. Последваха няколко добри възможности за Ботев чрез Василев и Данчев, но до попадение не се стигна. В 75-та минута старозагорци спечелиха правото да изпълнят наказателен удар, но тдобра намеса на Стелиан Ангелов остави резулатата непроменен. До края на срещата липсваха опасни ситуации пред вратите.

Реваншът е на 30.11 от 13:00ч. на ст. "Локомотив" в Стара Загора.

Ботев: 1. Стелиан Ангелов, 5. Димитър Аврамов, 13. Габриел Земярски, 4. Василен Марков, 2. Атанас Янков, 7. Благовест Данчев, 17. Евгени Димитров,16. Димитър Пройчев, 9. Иван Василев, 11. Кристиан Добрев, 8. Димитър Тонев

Старши треньор: Стефан Стоянов