Локомотив Пловдив, набор 2002, допусна загуба у дома на Лаута с 0:2 от гостуващия Берое в първи мач от 1/4-финалите за Купата на БФС, предаде репортер на Glas.bg.

Двубоят започна с домакински натиск и Локомотив можеше да открие резултата още в 6-та минута. Ивайло Кръстев бе  изведен сам срещу вратаря на гостите, но уцели страничния стълб. Две минути по-късно Берое стигна до попадение по изключително нелеп начин. Играч на зелените изрита топката от центъра, бранителят на пловдивчани Петър Шилев опита да изчисти напред с глава, но вместо това прехвърли собствения си страж - 0:1. След попадението „черно-белите” отново натиснаха съперника. В 17' Стоян Татаров пропусна от непосредствена близост след центриране на Никола Борисов. До края на полувремето „смърфовете” владееха повече коженото кълбо, но така и не стигаха до гол за съжаление на публиката, дошла д ги подкрепи.

След почивката Берое показа по-добра игра в първите минути и гостите можеха да удвоят преднината си. Георги Маджаров излезе очи в очи срещу Кристиян Томов, но не успя да преодолее стража на домакините. В 53' Локомотив имаше добра възможност да изравни, но мерникът на Янко Неданов изневери и изстрелу му профуча покрай страничната греда. Пет минути по-късно гостите Берое удвои преднината си. След контраатака Кръстьо Христов получи добър пас и излезнал сам срещу вратаря не сбърка - 0:2.

В последвалите минути „черно-белите” опитаха да се върнат в двубоя и не бяха далеч, когато „зелената” не успя да да се намеси убедително и топката попадна при Гарабедян, но нападателят пропусна, стреляйки на сантиметри покрай страничния стълб.