Ботев победи с 4:0 Спартак в първи мач от 1/4-финалите за Купата на БФС при родените през 2004. Срещата се игра в Коматево.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, като "жълто-черните" опитаха да наложат натиск от първите минути. В 8-та минута "канарчетата" имаха добра възможност да открият резултата, но ударът на Даниел Гичев бе отразен от стража на спартаклии Кристиян Милушев. "Жълто-черните" успяха да натикат съперника в неговата половина, но така и не стигаха до чисто голово положение. Минута преди на края на частта все пак "канарчетата" бяха близо до гол. Защитник на Спартак не се намеси добре след центриране от корнер и насочи топката към своята врата, където тя срещна страничната греда и впоследствие спасена от Милушев.

След почивката Ботев продължи да е по-добрия тим на терена и успяха да пратят топката в мрежата на "гладиаторите", но попадението бе отменено. В 49-та минута "канрчетата" отново не успяха да се зарадват след Огнян Симеонов не можа да преодолее вратаря на Спартак от непосредствена близост. Все пак в рамките на три минути Ботев реазлизира два гола. Първо в 54-та минута Цой изведе Гичев сам срещу Милушев и той не сбърка. В 57-та минута отново двамата играчи бяха замесени в попадението Дание Гичев стреля, вратаря на Спартак спаси, но при добавката Андрей Цой удвои - 2:0. След попаденията символичните гости рухнаха и допуснаха още два гола. В 63-та минута Теодор Андреев отбеляза с хубав удар от 22 метра, а в последната минута на Даниел Гичев оформи крайното 4:0 от дузпа.

Реваншът между двата тима е на 28.11 от 13:00ч. на ст. "Тодор Диев".

Ботев: 1.Кристиан Кръстев, 17. Иван Величков, 5. Николай Желязков, 4. Иван Иванов, 19. Илиан Тонов, 6. Станислав Василев, 15. Теодор Андреев, 8. Даниел Гичев, 18. Христиан Димитров, 10. Никола Гелин, 16. Мартин Иванов

Старши треньор: Андрей Андреев

Спартак: 1. Кристиян Милушев, 23. Христо Близнаков, 28.Цветан Вълчинов, 21. Велиян Димитров, 4. Здравко Щерев, 15. Петко Дързев, 14. Християн Михайлов, 25. Иван Нейков, 16. Атанас Овчаров, 45. Кристиян Чолаков, 8. Васил Стойчев

Старши треньор: Слави Бекриев