Ботев отнесе Пирин с 4:0 като гост от последния кръг на есенния дял на Елитната юношеска група до 17 години.

Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато пловдивчани организираха многоходова атака с едно докосване и Димитър Тонев бе изведен сам срещу вратаря, като не пропусна - 1:0. В края на първата част ботевистите вкараха два бързи гола, с които предрешиха крайния изход.

В 32-ата минута Станислав Шопов овладя топката в центъра на терена, напредна и с удар от средна дистанция се разписа за 2:0. След по-малко от 120 секунди Димитър Балинов центрира остро, а Иван Василев с глава направи преднината на "жълто-черните" класическа.

През второто полувреме наставникът на ботевистите Стефан Стоянов извърши няколко промени в състава си. С пропуски пред вратата на "орлетата" се отчетоха родените през 2002 година Даниел Иванов и Иво Казаков.

Три минути преди края на редовното време носителите на Купата на България стигнаха и до четвърти гол. Атанас Янков шутира от границата на наказателното поле, вратарят изби, но право в краката на Димитър Пройчев, който от близка дистанция оформи крайния резултат

По-рано днес ЦСКА пък взе само точка във Варна срещу местния Черно море, което направи преднината на Ботев на върха четири точки. Така момчетата на Стефан Стоянов ще "зимуват" спокойно на първото място в класирането.