Ботев Пловдив победи трудно и с минималното 1:0 Сокол Марково в Елитаната до 17 години. Срещата се игра на базата на канарчетата в Коматево.

Двубоят започна с домакински превес , като канарчетата повече владееха топката. Въпреки предимството си жълто-черните не успяваха да материализират по-добрата си игра в гол. В 27-та минута Слави Шопов напредна сам отляво, стреля силно с левия крак, но топката профуча на сантиметри над напречната греда. Четири минути по-късно Димитър Тонев можеше да открие резултата, след като бе изведен сам срещу стража на гостите, но ударът му бе париран. В последните минути на първата част играта се накъса от множество нарушения.

След почивката Ботев отново бе по-активния тим и повече търсеше гола. В 49-та попадението за канарчетата бе факт. Иван Василев получи добър пас в наказателното поле на противника, откъдето извади към Тонев, последният направи невероятен пропуск от близка дистанция, но Шопов разстреля вратаря при добавката -1:0. След гола канарчетата продължиха да натискат съперника. Сокол успя да се противопостави за няколко минути, но не застрашиха вратаря на домакините по никакъв начин. В 62' та минута Димитър Пройчев, можеше да удвои преднината за тима си, то тежкият му удар бе париран от Георги Петров.

До края на срещата жълто-черните контролираха играта изцяло втори гол обаче така и не падна.

Съставите:

ПФК Ботев Пд U17: 51 Марио Валентинов Усков - ВРАТАР, 13 Габриел Георгиев Земярски - КАПИТАН, 6 Димитър Благоев Балинов, 3 Тодор Мариянов Петков, 22 Атанас Ангелов Янков, 10 Станислав Тихомиров Шопов, 16 Димитър Огнянов Пройчев, 7 Благовест Божидаров Данчев, 21 Димитър Димитров Тонев, 9 Иван Костадинов Василев, 11 Кристиан Антонов Добрев.

Сокол U17: 1 Георги Петров Петров - ВРАТАР, 5 Даниел Кирилов Димитров, 13 Пламен Мирчев Геров - КАПИТАН, 8 Рангел Василев Русалов, 3 Дилян Руменов Стефанов, 2 Димитър Наумов Пасков, 21 Валентин Орлинов Йорданов, 14 Александър Николаев Ненов, 10 Антоан Недков Миленов, 9 Мурад Мехмед Яхачауш, 11 Ремзи Али Неджип.