Локомотив победи с 2:1 Черно море в мач от Елитната юношеска група до 17 години, предаде репортер на Glas.bg.

Двубоят започна с по-добре за домакините, които можеха да открият резултата още във 2-та минута. Петко Петков проби отдясно, центрира успоредно на голлинията, където Филип Колев засече, но бранител на гостите блокира удара. Пет минути по-късно „смърфовете” получиха и фаул в близост до наказателното поле на противника, но заученото изпълнение на пловдивчани бе осуетено. С течение на времето Черно море изравни играта и погледна към вратата „черно-белите”. В 34' при изпълнение на корнер за гостите топката попадна  Тугай Неджет, който стреля опасно от близка дистанция, но Йотов показа добър рефлекс и спаси. Три минути по-късно варненци все пак излязоха напред в резултата. Точен за гостите бе Иван Иванов. Локомотив обаче не падна духом и в последната минута на първата част успя да изравни. Филип Колев получи на тъча, финтира защитник на Черно море, след което намери Павлин Стойчев със страхотен пас в наказателното поле, последният пое и не остави никави шансове на стража Мичевски -1:1.

В първите минути след почивката играта бе равностойна, като имаше брак в действията и на двата тима. „Черно-белите” първи стигнаха до опасност. Павлин Стойчев бе изведен по добър начин, но крилото пропусна да отбележи втория си гол, стреляйки на сантиметри от страничната греда. В 59та минута обратът за Локомотив бе пълен. Павлин Стойчев намери Петко Петков, който шутира по диагонала и направи безпомощен Дичевски -2:1. „Смърфовете” можеха да покачат на два пъти в следващите десет минути, но и двата удара на Филип Колев бяха отразени от стража на варненци. Черно море имаше шанс да накаже пропуските на Локомотив в 71' , но Денислав Ангелов пропусна от три метра, като заслуга имаше и вратаря Йордан Йотов. До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до изравняване чрез изсипани топки, но това не им донесе успех, дори можеха да получат трето попадение, но Колев не успя да преодолее Дичевски.

ПФК Локомотив Пд U17: 22 Йордан Веселинов Йотов - ВРАТАР, 2 Велко Спасов Мичкюров, 3 Мартин Красимиров Паскалев, 5 Златан Нешев Христев - КАПИТАН, 6 Николай Динков Димитров, 9 Филип Пламенов Колев, 10 Кръстьо Рангелов Милев, 11 Павлин Антониев Стойчев, 17 Ириней Йовков Айлов, 20 Петко Василев Петков, 28 Николай Атанасов Колев.