Локомотив Пловдив загуби от ЦСКА на Лаута в дерби при 17-годишните. На Лаута се завърна, но с екипа на ЦСКА талантът Християн Петров, който в началото на този сезон премина на Армията. Титулярният капитан на черно-белите Златан Христев пък бе болен от шарка, предаде репортер на Glas.bg и с лентата излезе голаджията Филип Колев. На пейката на смърфовете след наказание се завърна Георгиу Кириякос. Край изкуствения терен репортерът на Glas.bg забеляза звездата от школата на Ботев Крис Добрев, който изгледа срещата в компанията на приятели. Треньорът на представителния тим на "черно-белите" Бруно Акрапович също наблюдава дербито.

Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на домакините. Андрей Йорданов можеше да открие след центриране отдясно, но ударът на нападателя мина покрай страничната греда. В 7' Локомотив получи правото да изпълни пряксвободен удар в близост до наказателното поле на столичани, Дани Чаушев стреля , но стражът на ЦСКА улови. Последваха 15 равностойни минути на терена, като в действията и на двата отбор имаше много непредизвикани грешки.

В 22' ЦСКА излезе напред е резултата. След изпълнение на ъглов удар се получи разбъркване, при което най-съобразителен се оказа бранителят на червените Ертан Тахиров, който откри за 0:1. В 33' столичани можеха да повторят упражнението, от което падна гола, но този път черно-белята отбрана се справи с опасността след изпълнението на ъглов удар пред вратата си. Две минути по-късно смърфовете отговориха. Даниел Чаушев напредна след центъра и направи плътен удар, вратарят на ЦСКА първоначално изпусна топката, но впоследствие се поправи и я улови. Това беше и последното положение пред двете врати за първите 40 минути, след които двата отбора се оттеглиха на почивка.

Първите минути на второто полувреме започнаха отново равностойно, но играчите на двата тима трудно стигаха до положения за гол. В 45' столичани можеха да удвоят. Дейвид Симеонов проби отляво, шутира от границата на наказателното поле, но Йотов парира с вещина. В 50' червените все пак отбелязаха второ попадение. Андрей Йорданов изпълни опасно пряксвободен удар, стражът на пловдивчани спаси първоначално, но Йоан Бауренски добави от непосредствена близост за 0:2. Локомотив заигра по-активно от съперника след 60' , но черно-белите не намираха път към вратата на гостите. В 70' ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Андрей Йорданов застана зад топката. Нападателят обаче бе разколебан със спасяване на Йотов. Минута след дузпата червените организираха контраатака, при която Йорданов бе изведен сам срещу Йотов. Футболистът на ЦСКА стреля ниско по земя, а топката мина под плонжа на вратаря на Локомотив, за да спре в мрежата зад него. Две минути преди края на мача резултата стана разгромен за Локомотив. При контраатака за червените Йорданов вкара второто си попадение и оформи крайното 0:4.

Съставът на Локо Пд:

22 Йордан Веселинов Йотов - ВРАТАР, 2 Велко Спасов Мичкюров, 3 Мартин Красимиров Паскалев ,4 Даниел Красимиров Чаушев, 6 Николай Динков Димитров, 8 Мирослав Мирославов Христов, 9 Филип Пламенов Колев - КАПИТАН, 10 Кръстьо Рангелов Милев, 20 Петко Василев Петков, 21 Мирослав Валентинов Георгиев, 94 Медиан Лилков Паров

Съставът на ЦСКА:

1 Кристиян Методиев Сотиров - ВРАТАР, 5 Любомир Георгиев Митков, 6 Ертан Ертанов Тахиров, 14 Християн Ивайлов Петров, 13 Дейвид Страхил Симеонов, 4 Йоан Христов Бауренски - КАПИТАН, 9 Емил Иванов Ценов, 10 Росен Николаев Петров, 16 Кристиян Красимиров Атанасов, 11 Асен Петров Дончев, 7 Андрей Йорданов Йорданов