Локомотив Пловдив U19 записа изключително изразителна победа над Черноморец като гост, побеждавайки с 10:1. Срещата бе от 13-тия на Елитната юношеска група до 19 години. Въпреки дъжда и неприятните атмосферни условия, теренът в Бургас бе в отлично състояние.

През първата част двубоят бе равностоен, като "черно-белите" имаха леко предимство. Пловдивчани успяха да поведат в резултата, но допуснаха изравняване, отбелязвайки си автогол. Все пак в края на частта "смърфовете" отново излязоха напред в резултата.

След почивката ситуацията коренно се промени и Локомотив тотално надигра своя съперник. В рамките на 5 минути момчетата на Димитър Палазов отбеляза 3 безответни попадения за 1:5. Впоследствие прекършените бургазлии не можаха да се противопоставят по никакъв начин и получиха още 5 гола. Така се оформи и крайното 1:10. Точни за "черно-белите" в двубоя бяха: Желязко Калинов, Октай Юсеин, Петър Шопов, Стоимен Тотков, Васил Иванов, Димитър Законов на два пъти, а с хеттрик се отчете Димитър Тонев.