Сокол Марково шокира Локомотив Пловдив като гост на Лаута, побеждавайки смърфовете с 1:2 в мач от Елитната до 17 години, предаде репортер на Glas.bg.

Двубоят започна равностойно, като гостите имаха лек превес в началните минути. Червено-белите опитваха да създадат опасни ситуации предимно от статични положения. При едно от тях в 11-та минута след изпълнение на пряксвободен удар от Ремзи Неджип гостите можеха да поведат, но Йотов спаси. В 27-та Сокол Марково излезе напред в резултата. Ремзи Неджип бе изведен сам срещу вратаря на домакините и с удар с левия крак по земя даде аванс на своя тим. След попадението домакините се втурнаха да изравняват. Само две минути по-късно Локомотив можеше да получи наказателен удар, след като играч в червено-бяло игра с ръка в своето поле, но такъв не бе отсъден.

След почивката Локомотив започна по-активно и натисна своя съперник. Сокол от своя страна чакаше своя шанс на контраатака. В 55-та минута гостите стигнаха до второ попадение. След центриране отляво най-съобразителен в наказателното поле на домакините се оказа Рангел Русалов, който отклони с глава за 0:2.

След гола черно-белите отново продължиха да владеят инициативата. В 65-та минута Локомотив имаше шанс да върне едно попадение. Мирослав Христов получи топката на изгодна позиция на пенала, стреля с левия крак, топката се отби от бранител на гостите и премина на сантиметри от страничната греда. В 76-та минута Локомотив все пак отбеляза. Николай Колев центрира отдясно, бранителите на гостите не съумяха да изчистят добре и Мартин Паскалев наказа грешката - 1:2.

Съставът на Локо Пд: 22 Йордан Веселинов Йотов - ВРАТАР 2 Велко Спасов Мичкюров, 3 Мартин Красимиров Паскалев, 5 Златан Нешев Христев - КАПИТАН, 7 Ангел Атанасов Челебиев, 8 Мирослав Мирославов Христов, 9 Филип Пламенов Колев, 10 Кръстьо Рангелов Милев, 20 Петко Василев Петков, 27 Пламен Янков Ковачев, 94 Медиан Лилков Паров

Съставът на Сокол: 1 Георги Петров Петров - ВРАТАР, 3 Дилян Руменов Стефанов, 13 Пламен Мирчев Геров - КАПИТАН, 8 Рангел Василев Русалов, 5 Даниел Кирилов Димитров, 2 Димитър Наумов Пасков, 14 Александър Николаев Ненов, 10 Антоан Недков Миленов, 21 Валентин Орлинов Йорданов, 9 Мурад Мехмед Яхачауш, 11 Ремзи Али Неджип