Националният отбор на България до 16 години завърши наравно 1:1 с връстниците си от Македония в контрола, играна днес следобед на Национална футболна база в Бояна.

Възпитаниците на Марчо Дафчев ще имат шанс евентуално да се поправят във втората проверка с македонците, която ще се проведе на същия терен в четвъртък от 12:00 часа.

За нашия състав в титулярния състав започнаха "канарчетaта" Слави Шопов и Иво Казаков, като 10-ката на Ботев бе и капитан на формацията ни. Непонятно обаче бе, защо Казаков играе в центъра на терена, след като за клубния си тим Ботев играе като централен нападател и от началото на сезона има 12 гола в 15 мача.

Гостите от Македония успяха да поведат през първата част, а "трикольорите" стигнаха до равенството в средата на второто полувреме. Стефан Стефанов центрира към Мартин Петков, а нападателят на Левски с удар по земя се разписа за "лъвовете".