Юношеският тим на Локомотив до 19 години записа победа като домакин на Ботев (Враца) с 3:1. Мачът се игра този следобед на "Кошарата" на Лаута. Точни за "черно-белите" бяха Мариян Тонев и Петър Шопов (2).

Срещата започна с 45 минути закъснение, тъй като повреда в автобуса попречи на врачани да стигнат на време за сблъсъка. През първата част момчетата на Димитър Палазов контролираха играта, но двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Положения за гол през първите 45 минути се откриха пред Димитър Законов, Мариян Тонев, Петър Шопов и Архан Исуф, но нулевото равенство се запази.

Втората част започна ударно за "черно-белите", като в рамките на 10 минути те поведоха с 3:0. В 48-та минута Октай Юсейн изработи дузпа за Локомотив, която бе реализирана хладнокръвно от Мариян Тонев за 1:0. Две минути по-късно Петър Шопов наказа за втори път гостите за 2:0. Отново той бе точен и за 3:0 в 53-та минута. Ботев (Враца) успя да върне само един гол в 70-та минута за крайното 3:1.