Ботев разби тима на Локомотив с резултат 5:0 в пловдивското дерби от кръга в първенството на Елитната група до 17 години. Черно-белите бяха без своя треньор, който изтърпява наказание. Домакините осъществиха натиск още в началото на срещата, а гостите разчитаха на контраатаки. Жълто-черните поведоха в резултата още в 9-ата минута. Благовест Данчев центрира по страхотен начин отдясно към Димитър Тонев, който засече с крак за 1:0.

В минутите след попадението черно-белите се активизираха и заиграха по-добре. Това обаче не продължи дълго и Ботев отново пое инициативата. В 22' канарчетата имаха добър шанс за втори гол чрез Кристиян Добрев, но мерникът на крилото изневери. Игралият мъжки футбол юноша на Ботев Пловдив среля покрай гредата.

31' Локомотив пропусна отлична възможност, след като Филип Колев бе изведен сам срещу стража на домакините, но прехвърлящият му удар не намери целта.

В 38' канарчетата стигнаха до второ попадение. Атанас Янков центрира отдясно, Иван Василев свали в средата на наказателното поле към Димитър Тонев, който останал са на празна врата удвои.

При този резултата бе даден и края на първата част.

Втората част отново започна под диктовката на жълто-черните. В 46 ' преднината на канарчетата стана класическа. Иван Василев изведе Димитър Тонев сам срещу Йордан Йотов, нападателят преодоля стража и на празната врата оформи своя хеттрик.

В 57' Габриел Земярски намери отлично Добрев, но 11-ката на Ботев стреля в обятията на вратаря. В 64' неврятен пропуск пред вратата на Локо Пд направи Крис Добрев.

Около седемдесетата минута жълто-черните направиха резултата разгромен в своя полза като отбелзоха още 2 бързи гола. В 69' Добрев пусна добре към Емил Колев, който стреля в десния ъгъл на Йотков за 4:0. Минута по-късно Кристиан Добрев напомни за своите умения. Той взе топката от центъра, преодоля четирима играчи в черно-бяло, финтира и стража на Локомотив и от малък ъгъл покачи на 5:0.

Малко след като отбеляза гола си в стил "Лео Меси" Крис Добрев напусна терена контузен, а канарчетата доиграха срещата с човек по-малко.