Отборът на Локомотив Пловдив до 19 години постигна убедителна победа над Монтана на помощното игрище на Лаута, предаде репортер на Glas.bg. "Смърфовете" се наложиха със 7:1 над своите връстници.

Двубоят започна с домакински превес, като черно-белите поеха инициативата още от първите минути. В 12-тата минута Локомотив можеше да открие резултата. Мариян Тонев получи на границата на наказателното поле, преодоля бранител в синьо и стреля с левия крак, но ударът му срещна страничната греда. Четири минути по-късно все пак попадението за домакините бе факт. Октай Юсеин получи пас отдясно, залъга, че ще шутира, но продължи към Петър Главчев, който сам на празна не сбърка за 1:0. След попадението Локомотив продължи натиска над своя съперник. Гостите от Монтана трудно преминаваха дори центъра на терена. В 25-ата минута натиска на черно-белите бе материализиран. Петър Главчев изведе Мариян Тонев, който излезнал сам срещу вратаря го разстреля за 2:0. Въпреки комфортната си преднина "смърфовете" продължиха да търсят още попадения. В 42-ата минута резултатът можеше да стане класически, когато Иван Чалъков пробва силата на своя удар, но топката облиза напречната греда. Две минути по-късно Монтана нямаше този шанс. Мариян Тонев върна асиситенцията към Петьо Главчев, изваждайки му топката на първа греда откъдето осмицата на Локо нямаше как да пропусне. В добавеното време на първата част гостите успяха да съхранят надеждите да вземат поне точка от пловдивчани. След центриране отдясно Мартин Димитров се извиси над всички и отбеляза за 3:1.

През втората част Локомотив грабна противника от първата минута. Това явно смути гостите и нелепа грешка в отбраната им даде шанс на Октай Юсеин да отбележи четвърто попадение за своя тим, оказвайки се необозпокояван с топката в крака на три метра от вратата. В 67-ата минута бе показан втори жълт и съответно червен картон за Александър Петров от състава на гостите. В 72-ата минута резултата набъбна на 5:1 . Мариян Тонев пое малко след центъра , напредна до пенала и от там не остави никакви шансове на стража на гостите. Ситуацията за Монтана стана още по-тежка в 80-та минута, когато резервата Димитър Законов бе изведен сам срещу стража Весков, преодоля го и отбеляза в опразнената врата, въпреки опита на бранител да избие. В 84-та минута падна и 7-ми гол за домакините. Точен бе Мариян Тонев, който оформи своя хеттрик.