Ботев Пловдив отстъпи на Левски с 2:3 в отложен мач от 4-тия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. За първи път през сезона възпитаниците на Стефан Стоянов загубиха точки, а и първото място.

"Сините" поведоха с две попадения до 30 минута, а Крис Добрев намали малко преди почивката.

В началото втората част Ботев изравни чрез Благовест Данчев, но 71-та минута Левски отново поведе в резултата - 3:2, а това се оказа и последното попадение в срещата.

Следващият мач на "жълто-черните" е в неделя, когато "канарчетата" ще гостуват на Берое.

............................................................

Левски - Ботев  3:2

НА ЖИВО:

10' Равностойно начало на срещата, липсват сериозни опасности

18' Ботев можеше да открие резултата, след като отбита топка попадна в Благовест Данчев, който стреля по диагонала, но коженото кълбо премина на около половин метър встрани от вратата

22' Домакините поведоха в резултата. Голът за "сините" бе дело на Кирил Киров, който засече центриране отдясно

29' Левски удвои преднината си. Мартин Петков се възползва от грешка в отбраната на "канарчетата", като отне топката, впоследствие направи двойно със свой съотборник и завърши за 2:0.

35' След вротия гол за Левски Ботев се окопити и опита бързо да върне едно попадение. Благовест Данчев мошеже да се превърне герой за своите, но силният му бе изваден от вратаря на домакините със сетни сили. Малко по-късно отново той можеше имаше шанс след разбъркване при центриране, но защитникът в синьо изчисти топката преди халфът на Ботев да стреля

36' Ботев все пак върна едно попадение. "Канарчетата" увенчаха своя успех с гол, след като Крис Добрев бе изведен по много добър начин, озовавайки се диагонално срещу вратата, той не сбърка и удар с левия крак.

Край първо полувреме

Начало второ полувреме

50' Втората част започна с превес за "сините". Столичани успяха да отправят 5 удара в рамките на 6 минути, докато Ботев отвърна само с един на Слави Шопов. Никой от изстрелите обаче не се оказа достатъчно затрудняващ за съперника

58' Ботев изравни. След разбъркване от корнер Благовест Данчев се оказа най-съобразителен и реализира за 2:2

67' Станислав Шопов пробва да изненада стража на домакините Ставрев с удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата

71' Левски отново поведе в резултата. Точен за "сините" бе Томислав Папазов. Капитанът на "сините" се извиси над отбраната на Ботев и отбеляза с глава след центриране

80' До края на срещата играта се накъса заради множество смени от страна на домакините и нарушения.  "Канарчетата" опитаха да изравнят, но не стигнаха до нищо по-чисто от удар на Иван Василев с левия край, който се оказа крайно неточен.

...............................................................................................................