Отборът на приятелите на Христо Стоичков победи легендите на Барселона с 3:2 в шоу на стадион "Берое" в Стара Загора. Около 10 хиляди запалянковци станаха свидетели на голям спектакъл с пет гола и много усмивки. Победата на българския състав донесе Димитър Бербатов, който наниза хеттрик в мрежата на каталунците. Стоичков пък записа по едно полувреме и за двата тима. Камата изведе нашите с капитанската лента, а след почивката стана капитан на бившите си колеги от "Камп Ноу". Най-големият български футболист се отчете с едно попадение, дошло при добавка след дузпа пред вратата на Стоян Колев.

Преди началото на срещата зрителите видяха тракийски танци, изпълнени от професионален фолклорен ансамбъл "Стара Загора". След излизането на терена, Стоичков взе микрофон в ръка и заяви: "Този празник е за вас! И за тези малчугани, дано един ден и те прославят България, както го направихме ние. Не забравям откъде съм тръгнал. И не забравям как преди няколко години ме аплодирахте тук, когато бях начело на Ловеч".

Последва националният химн на България и този на футболен клуб Барселона. След това кавалерът на "Златната топка" подари фланелки на роднини на починалите легенди Георги Славков и Аян Садъков.
Легендите загряват преди шоуто в Стара Загора
В началото звездите на "блаугранас" започнаха по-активно, но в седмата минута Бербатов стреля опасно по посока на Хесус Анхой. За щастие на зетя на Йохан Кройф топката профуча покрай вратата му. В 21-ата минута Красимир Балъков напомни за най-добрите си дни, пускайки фантастичен пас към Емил Костадинов. Коща обаче шутира покрай страничната греда.
В 26-ата минута резултатът бе открит! Влезлият на мястото на Стоичков Мартин Петров направи характерен пробив по левия фланг, след което качи топката на главата на Бербатов и бившата голяма звезда на ЦСКА, Байер (Леверкузен), Тотнъм и Манчестър Юнайтед порази мрежата при далечната греда. Секунди след това бившият капитан на България Стилиян Петров изведе Мартин на чиста позиция, но врачанинът се размина на сантиметри с гола.
В последните секунди на първата част Марто и Бербо повториха "упражнението" и Митко с глава отново накара Анхой да бърка в мрежата - 2:0.
Легенди на Барса - Приятели на Стоичков
След почивката Христо Стоичков смени лагера и изведе легендите на Барса с капитанската лента. Минута след началото на второто полувреме Гошо Гинчев фаулира нападател на каталунците и реферът Атанас Узунов посочи бялата точка. Зад топката, разбира се, застана единственият футболист на Балканите, печелил "Златната топка". Ицо стреля, но Стоян Колев парира удара. При добавката обаче легендарният №8 пусна топката покрай бившия национален страж - 2:1.
След това последваха силни минути за българските играчи. Бербатов пропусна да запише хеттрик (в този случай), а малко по-късно негов голов пас към Мартин Петров бе спрян в последния миг. Марто пък пропусна да отбележи отляво при друга ситуация.
Две нови опасности пред испанската врата създадоха Дончо Донев и Васил Драголов. Сина на вятъра от Димитровград се размиха с попадение след фалцов удар, а след това Драголов пропусна от по-чиста позиция.
В тези минути смените в българския състав започнаха да валят една след друга, а Хулио Салинас нямаше много шансове пред себе си в наказателното поле. В 57-ата минута Илиан Илиев, който по-рано днес имаше мач с Верея в турнира за Купата на България, направи свой характерен пробив, но прекали с техниката и пропусна сам срещу вратаря на Барса.
В 62-ата минута Драголов бе изведен на скорост с дълга топка, но резервният вратар на гостите Гусман го помете пред наказателното поле. Узунов моментално показа червен картон на испанеца, който първоначално не повярва на случилото се. Секунди след това Драголов прати опасна топка от фаула, но върналият се под рамката Анхой отби. В 62-ата минута обаче Барса "отговори" с точен удар с глава на Дани Гарсия - 2:2.
В 76-ата минута нашият тим направи 3:2! Данчо Лечков намери Митко Бербатов (двамата се бяха завърнали на игрището по-малко рано) и нападателят матира вратаря на Барса за трети път - хеттрик! Гостите нямаха време да отвърнат на този удар и победата остана за българите.
В края двата отбора си направиха обща снимка, последва мощна заря и изпълнение на вечния хит на Фреди Меркюри и Монсерат Кабайе - "Барселона".

Легенди Барса - Приятели на Стоичков 2:3