Ботев Пловдив изчете истинска лекция в жълто-черно на Лаута в мач за Купата при набор 2002. Канарчетата разгромиха своя съперник с 1:5 на негов терен и продължиха в следващата фаза за Купата на БФС. Локомотив все още има шанс да играе в турнира, но трябва да преодолее Сокол Марково.

Четири гола вкара Иво Казаков, като той тресна и две напречни греди.

Припомняме, че в първия кръг "малките канарчета" разгромиха Асеновец с 10:0, а днешният мач е първи за "черно-белите" в надпреварата.

Шефовете на двете школи - Иван Цветанов и Иван Маринов, гледат футболната среща, а също и старши-треньорът на Локомотив Пловдив Войн Войнов.

GLAS.BG ще проследи НА ЖИВО дербито и всичко интересно около футболната среща!

КРАЙ НА МАЧА!

79 минута - резултатът стана разгромен - 1:5 за Ботев. Автор на гола стана отново Иво Казаков! Той отне топката от бранител и останал сам срещу вратаря Димов не сбърка

75 минута - Локомотив можеше да отбележи второ попадение. След изпълнение на пряк свободен удар, топката се попадна в краката на Лебанов, който стреля в левия ъгъл по тривата, но стражът на "канарчетата" спаси с добра намеса

71 минута - играчите в "жълто-черно" треснаха още една греда! Отново Иво Казаков, който стреля от фаул диагонално на вратата, но коженото кълбо срещна напречната греда на Димов

64 минута - резултатът за Локомотив придобива разгромен характер! Ботев вече води с 1:4. Иво Казаков оформи своя хеттрик! Талантът завъртя топката страхотно от пряк свободен удар и тя влетя неспасяемо за четвърти път в мрежата на Димов

53 минута - След силния натиск на Локомотив първите 10 минути на полувремето, Ботев можеше да увеличи преднината си, но ударът на Казаков от пряк свободен срещна напречната греда

41 минута - резултатът вече е 1:3! Гол от съблекалнята за "черно-белите"! Локомотив върна попадение чрез Николай Борисов. Той получи хубав пас по земя, пое и със силен удар с деснив крак не остави шансове на Мартин Панев

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

36 минута - нов гол за Ботев! Резултатът стана класически! Отново в герой за гостите се превърна Иво Казаков. Този път цетрирането дойде отляво, а ударът на нападателя бе с глава

32 минута - гол за Ботев! Иво Казаков удвои преднината за "малките канарчета"! Попадението дойде след пробив отдясно на Антоан Колев, който извади към Казаков, а той от своя страна шутира, а топката отново се промуши през краката на Димов

25 минута - "жълто-черните” опропастиха страхотна контраатака, след като оставайки трима на двама, Аспарух Славов не се изтегли настрани и остана в засада при последния пас

През първите 20 минути на двубоя Локомотив успя да изравни играта, след наложената им тотална жълто-черна преса. Ботев обаче продължава умело да контролила центъра

5 минута - гол за Ботев! 0:1 Мерт Салимехмед с плътен удар след центриране отдясно. Вратарят Димов първо хвана, а след това изпусна топката през краката си!