Сокол Марково победи с 1:0 като гост Левски-Раковски в мач от 6-тия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на Манол Георгиев успяха да се поздравят с трите точки след здрав мач. Едиnственото попадение за соколите падна в 60-та минута след изпълнение на наказателен удар. Точен за гостите бе Мюмюн Исмаил.

Така след тази загуба Левски-Раковски с нищо хубаво няма да си спомня за пловдивския регион, тъй като това е трето поражение от местен тим в рамките на четири кръга. Припомняме, че "сините" вече загубиха от Ботев и Локо.

Мачът на стадион "Раковски" се игра при много топло време.През първата част чистите голови положения липсваха. Двата тима разчитаха на центрирания предимно от статични положения, които не доведоха до сериозни опасности пред вратарите. В самия края на полувремето гостите имаха добра възможност да открият. При далечен шут към вратата на Левски-Раковски се получи рикошет в наказателното поле, топката стигна до Мюмюн Исмаил, но ударът му бе избит от вратаря на домакините Енимир Хранов. Малко след началото на второто полувреме Александър Ненов от състава на Сокол се опита да затрудни стража на Левски-Раковски от пряк свободен удар, но и този път топката бе отразена от Хранов. Малко по-късно Мюмюн Исмаил поиска дузпа за нарушение срещу него на Николай Гагов. Такава не бе отсъдена, а Исмаил получи жълт картон. В 63-тата минута обаче главният рефер посочи бялата точка. "Сините" сгрешиха при изнасянето на топката, Димитър Пасков пресече пас в наказателното поле и подаде към Мюмюн Исмаил, който бе фаулиран от вратаря на домакините Енимир Хранов. Исмаил бе точен, а голът му бе с цената на три точки за Сокол (Марково).

Следващата седмица Сокол Марковo посреща Септември.

Левски-Раковски: Енимир Хранов, Стефан Илиев-капитан, Станислав Петелков (Йордан Григоров), Ивайло Латев, Даниел Харизанов (Владислав Иванов), Александър Венев (Бойко Иванов), Денис Еленков, Пламен Станоев (Мартин Кръстев), Денислав Райков, Владимир Машев, Николай Гагов;

Треньор: Емилиян Петров

Сокол (Марково): Георги Петров, Дилян Стефанов, Пламен Геров-капитан, Рангел Русалов, Даниел Димитров, Валентин Йорданов, Хакан Шерев (Димитър Пасков), Aнтоан Миленов, Александър Ненов (Мартин Лазов), Мурад Яхачауш (Ремзи Неджип), Мюмюн Исмаил (Стефан Шопов);

Треньор: Манол Георгиев;

Съдии: Павел Цеков, Петър Стойчевски и Димитър Влъчков;

Делегат на БФС: Велин Костадинов;

Жълти картони: Александър Венев (Левски-Раковски); Мюмюн Исмаил (Сокол);