Ботев Пловдив разгроми с  4:0 Левски-Раковски в мач от Елитната юношеска група до 17 години, предаде репортер на Glas.bg. Срещата се игра на базата в Коматево, пред погледа на Николай Киров.

Двубоят стартира под контрола на "канарчетата". Пловдивчани рано-рано си направиха мача лек, след като до 25 минута водеха с комфортното 2:0. Първо Благовест Данчев реазлизира от бялата точка в 9-та минута, а в 24-та Иван Василев покачи резултата, реализирайки на сантиметри от голлинията след пас на Слави Шопов. До края на частта "канарчетата" продължиха да имат териториално превъзходство.

През второто полувреме картинката на терена не се промени. "Жълто-черните" продължиха с добрата игра и последваха две нови попадения във вратата на столичани. Димитър Тонев направи резултата класически, отбелязвайки от наказателен удар, а резервата Иво Казаков оформи крайното 4:0 с гол с глава след центриране.

По този начин Ботев продължава да е със 100% актив от точки от началото на шампионата.