Ботев Пловдив победи Левски София с 1:0 като гост в мач от третия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на помощния терен на "Георги Аспарухов".

Двубоят започна равностойно, като и двата тима допускаха много брак в разиграванията си. Все пак Ботев пръв стигна до по-сериозна опасност пред една от двете врати. В 14-минута центриране от корнер на Здравко Жилов намери Димитър Калчев, но ударът на капитана, насочен под гредата, бе спасен от стража на "сините". Левски също разчитаха на статични положения, за да създадат голови ситуации пред вратата на "жълто-черните". При едно от тях, малко преди почивката, след много добро изпълнение от пряк свободен удар се наложи стражът на Ботев Ангелов да се разтегне максимално, за да запази вратата си суха.

През втората част Левски тръгна по-уверено, но това бързо се промени и „канарчетата” поеха инициативата. Това обаче не им донесe сериозни девиденти.

В 67-та минута при контраатака „сините” можеха да открият резултата. Станислав Иванов бе изведен по лявото крило, а необмислено излизане на вратаря на Ботев го остави сам на празна врата, но добра намеса на защитник в жълто-черно не позволи домакините да поведат.

Последните десет минути на среща Левски се активизира и наложи натиск.  Ботев от своя страна въобще не се притесни, точно обратното. В 86-та минута при отлична контраатака на „жълто-черните” Милен Златков остана сам срещu вратаря на "сините", преодоля го технично, а после не сбърка на празна врата – 0:1.

До края а срещата Левски опита да стиgне до изравнително попадение, но това не се случи.

Следващата седмица на Ботев предстои поредно тежко гостуване - този път на Берое.