Ботев взе ценна победа с 1:0 при гостуването си на Лудогорец в мач от втория кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на изкуствения терен на базата на "зелените".

Двата тима не направиха особено атрактивен сблъсък, като головите положения пред двете врати бяха изключителна рядкост. "Жълто-черните" не можеха да разчитат на петимата си национали от набор 2002, а някои от титулярите не бяха в оптимално състояние заради заболяване.

Единственото попадение падна в 22-ата минута, когато "канарчетата" изпълниха ъглов удар, получи се разбъркване и топката се озова в Димитър Балинов, който с премерен изстрел от 10 метра я прати в мрежата.

Най-чистото положение за домакините бе в първата минута на втората част, когато центриране отдясно бе засечено с удар от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и тупна около голлинията на Марио Усков, но вратарят улови.

В следващия кръг Ботев приема Монтана, като мачът е на 30-ти август от 17:30ч. на базата в "Коматево".