Локомотив Пловдив победи драматично като домакин коравия отбор на Дунав Русе с 2:1. През целия мач смърфовете привидно диктуваха случващо се на терена и след като рано поведоха не се възползваха от ситуациите си да увеличат преднината си и да си гарантират трите точки рано -рано.

Резултатът бе открит от домакините още в деветата минута. Тогава Дино Мартинович се пребори за една топка на границата на наказателното поле и подаде към Димо Бакалов, който с бомбен удар не остави шансове на Станислав Антонов. Малко по-късно „смърфовете“ можеха да удвоят, но удар на Мартинович срещна гредата. В средата на първото полувреме гол на гостите бе отменен заради засада.

В средата на втората част Дунав изравни. Христофор Хубчев центрира отлично в наказателното поле, където Мирослав Буднинов пропусна топката и я остави за Юлиан Ненов, който си я спря и я прати в мрежата на Мори Диао.
В последната минута на продължението Симеон Райков донесе победата на смърфовете.