Българският национален отбор до 16 години загуби и втория си мач от турнира "Звезден път" в Москва с 5:1. Този път поражението дойде от отбора на домакините от Русия. Двубоят се игра при постоянен силен дъжд, което направи теренът тежък и труден за игра. Домакините поведоха още в 8-ата минута с попадение на Григорий Борисенко. В 25-ата минута Петър Георгиев изравни за лъвчетата, но още в 27-ата Андрей Савинов върна аванса от един гол на Сборная.

В 28-ата минута съдията показа директен червен картон на вратаря на Никола Виденов от състава на България за опасна игра и отсъди дузпа. Така нашите останаха с човек по-малко, а резервният страж Милко Баданов влезе на мястото на Красимир Панчев. От 11-те метра Кирил Щетинин не сбърка и домакините поведоха 3:1. След час игра Егор Шаповалов покачи на 4:1. Малко преди края едно центиране на играч на руснаците се превърна в гол след неразбирателство в нашата отбрана, които позволиха топката директно да влети в мрежата на Баданов. Малко преди края на срещата влезлият като резерва Стефан Попов можеше да намали резултата, но страничният съдия отсъди засада при добавката му след удар на негов съотборник.

Съставът на България U16: Никола Виденов, Алекс Луканов, Християн Петров, Петър Янакиев (41-Ивайло Кръстев), Красимир Панчев (31-Милко Баданов), Преслав Папарков, Станислав Шопов-капитан, Кристиян Атанасов (61-Стефан Попов), Димитър Василев, Любомир Митков (41-Иван Атанасов), Петър Георгиев.

Припомняме ви, че в първия двубой "лъвчетата" паднаха с 1:4 от Израел, а Русия би Латвия с 3:0.