Отборът на Локомотив Пловдив до 17 години започна с победа шампионата в Елитната група, налагайки се над Монтана с 1:0, предаде репортер на Glas.bg.

Още от първата минута смърфовете натиснаха здраво своя съперник. Логично черно-белите поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Мирослав Христов остана сам срещу стража на гостите и не сбърка. След попадението черно-белите продължиха да владеят инициативата. В 30-та минута Петко Петков проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Филип Колев пое и опита ефектно изпълнение, но ударът бе слаб и не затрудни стража на Монтана.

През втората част домакините намалиха темпото, но все пак бяха по-активния тим на терена. В 60-тата минута двете смени в състава на смърфовете - Павлин Стойчев и Ангел Челебиев организираха страхотна контраатака, при която вторият изпусна да отбележи за 2:0, излезнал фронтално срещу вратаря Петър Петров. В 75-тата минута Локомотив остана с десет човека, след като топката попадна в ръката на Мартин Паскалев при удар от фаул на Монтана.Защитникът бе санкциониран с жълт картон, който бе втори за него в срещата.