Локомотив Пловдив U17 започна с победа на турнира под егидата на Христо Бонев в Говедарци, научи Glas.bg. Момчетата на Кириякос Георгиу победиха тима на Септември с 1:0, но това бе най-малкото, с което се размина съперникът.

Черно-белите диктуваха събитията на терена още от първата минута. Логично Локомотив първи стигна до попадение. Това се случи в 10-та минута, когато левият бек  Ириней Айлов се оказа в прегръдките на съотборниците си - 1:0.

Множество пропуски на играчи в черно-бяло обаче не направиха резултата по-изразителен. Филип Колев, който водеше подготовката си с представителния тим, Павлин Стойчев, Петко Петков и Пламен Ковачев останаха длъжници на съотбортниците си като не успяха да отбележат.

Тимът на Септември, в който преобладават играчи по-големи с една година от тези на Локомотив, успяха да стигнат само до едно по-чисто положение. То бе през втората част, когато късметът не бе с тях и те нацелиха напречната греда.

Следващия мач на Локомотив е утре срещу другия съперник от групата - Олимпикс (Канада).