Ботев Пловдив записа първи 3 точки в родния шампионата след красива победа като гост на Славия 2:3.

Резултатът бе открит от гостите в 13-ата минута. Тогава Фелипе Бризола намери Цветомир Панов по десния фланг и той подаде по земя на Фернандо Виана, който бе оставен непокрит, за да вкара от непосредствена близост. В 40-ата минута „канарчетата“ удвоиха. Тодор Неделев разсече защитата на „белите“ и изведе Виана на чиста позиция, който без да се бави направи 2:0. Само три минути по-късно обаче Славия се върна в мача. Владислав Узунов отбеляза много красив гол с мощен шут извън наказателното поле.

В началото на втората част домакините се активизираха и в 59-ата минута стигнаха до изравняване. Иван Минчев напредна към наказателното поле и стреля. Ударът му рикошира в крак на бранител и не остави шансове на Кайзер.

В 78′ Лъчезар Балтанов донесе победата на канарчетата с попадение след изпълнение на корнер.