Локомотив Пловдив U17 надигра с 2:0 Сокол Марково в контролна среща, играна вчера на стадион Пловдив.

Момчетата на Кирякос Георгиу бяха по-настоятелни в началото на двубоя. В 10-та минута Пламен Ковачев даде аванс на черно-белите с красиво изпълнение. След центриране на ъглов удар топката бе отклонена към границата на пеналтерията, откъдето с техничен удар Ковачев матира стража на гостите.

В началото втората част Златин Христев бе близо да удвои преднината на Локомотив, но нацели горната греда. Все пак в 67-та Мерт Еибоглу се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря Сокол, отнемайки топката, след което намери Мирослав Христов и той не сбърка - 2:0. Черно-белите можеха да стигнат и до трето попадение, но  заради пропуски на Петко Петков, Ириней Айлов и Пламен Ковачев това не се случи. Сокол Марково също има няколко положения за гол, едно от които след ъглов удар, но така и не успяха да реазлизират.

Припомняме, че седемнайските на Локомотив ще участват на турнир в Говедарци, който ще се проведе от 24-ти до 29-ти юли.

Снимка: Архив