Ботев Пловдив победи с 2:0 срещу Лудогорец и стана шампион в Републиканското първенство при набор 2002! След равностойни първи минути на срещата, Слави Шопов попари делиорманци със страхотно изпълнение в края на първата част. В средата на втората част Ботев удвои аванса си. Иво Казаков изпълни хладноквръвно дузпа, която по- рано бе изразботена от капитана Шопов. До края на двубоя канарчетата устискаха набезите на зелените и победиха.Така подобно на своите батковци поставиха Лудогорец на колене.

НА ЖИВО:

3' Атанас Стоименов проби отдясно и центрира, Иво Казаков стреля от 15 метра в аут

5' Жълт картон за Лудогорец - Ники Пенков

15' Пловдивчани овладяха инциативата и играта се води в половината на Лудогорец.

19' Двата тима до момента правят рявностоен мач, в който головите положения са рядкост

24' Отлична комбинация между Иво Казаков и Аспарух Славов изведе Казаков на чиста позиция, но ударът мина на метър от гредата

28' Жълт картон за Ботев - Мартин Русев

34' ГОООООООООООЛ ЗА БОТЕВ! СЛАВИ ШОПОВ ПОЛУЧИ ТОПКАТА В ПОЛОВИНАТА НА ЛУДОГОРЕЦ, ПРЕОДОЛЯ ЗАЩИТНИК И С ФЕНОМЕНАЛЕН УДАР ОТ 22 МЕТРА ПРАТИ КЪЛБОТО ПОД НАПРЕЧНАТА ГРЕДА!

35' Край на първоото полувреме.

36' Начало на втората част

40' Шанс за Лудогорец! Нападател на орлите бе изведен сам срещу Баданов и пусна топката покрай него, а тя мина ни сантиметри от гредата.

50' Удар на Хюсеин, топката минава над вратата на Ботев

54' Домакините са малко по-активни, но не застрашават вратата на Баданов

58' ГООООООООООЛ ЗА БОТЕВ! СЛАВИ ШОПОВ БЕ СЪБОРЕН В НАКАЗАТЕЛНОТО ПОЛЕ И ГЛАВНИЯТ СЪДИЯ ОТСЪДИ ДУЗПА. ЗАД ТОПКАТА ЗАСТАНА ИВО КАЗАКОВ, КОЙТО ПРАТИ ТОПКАТА В ОБРАТНИЯ ЪГЪЛ НА ВРАТАРЯ

66' Изумителен пропуск на Ботев! Появилият се преди секунди Петър Итов получи топката на метър пред вратата, но не успя да я уцели.

67' Онур Чолак стреля от 18 метра, Милко Баданов с прекрасен рефлекс изби.

73' КРАЙ НА МАЧА! БОТЕВ СПЕЧЕЛИ РЕПУБЛИКАНСКОТО ПЪРВЕНСТВО!!!