Ботев Пловдив направо разкова съперника си на четвъртфиналите за Републиканско при набор 2002 Левски с 4:1. Срещата се игра в Коматево пред около 800 души. Канарчетата тотално доминираха над съперника си за радост на публиката, сред която бяха и президентът Ангел Палийкси, и талантът Крис Добрев.

В 21-та минута страхотен изтрел на Станислав Шопов бе спасен от стража на гостите. При последвалия корнер обаче десетката на канарчетата не сбърка и откри резултата с удар с глава. Ботев не спря дотук. Само пет минути по-късно Иво Казаков заби неспасяемо коженото кълбо в  горния ляв ъгъл на Иван Андонов от пряксвободен удар.

Канарчетата започна ударно второто полувреме. Не бяха изминали и 2 минути от подновяването на играта , когато Даниел Иванов намери по отличен начин Станислав Шопов, който финтира вратаря на сините и на празна врата покачи на 3:0. След 45 минути игра Аспарух Славов проби отдясно и извади към малкото наказателно, където Иво Казаков изпревари стража Андонов за 4:0.

След четвъртото попадение Ботев продължи да бъди по-активния тим на терена като в следващите 10 минути пропуски на Стоименов и Казаков не направиха резултата по-изразителен. Така се повтори познатата във футбола максима "когато не вкараш, ще ти вкарат" и сините успяха да стигнат до едно попадение. Голът падна в последната минута, а негов автор бе Мартин Петков, който отбеляза след плътен удар от средна дистанция. В продължението на мача, жълто-черните отбелязаха пети гол, но той бе отменен.

Така пловдивчани се превръщат във фаворит за класиране на полуфиналите. Припомняме ви, че в осминафиналите Ботев отстрани градския съперник Локомотив, като победи с 1:3 на централния терен на Лаута. Първият двубой бе завършил 1:1 на Коматево.

Съставът на Ботев Пловдив: Милко Баданов, Томислав Георгиев, Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Станилав Шопов, Мартин Русев, Иво Казаков, Аспарух Славов, Атанас Стоименов, Даниел Иванов, Мерт Салимехмед.

Съставът на Левски София: Иван Андонов, Стефан Стефанов, Александър георгиев, Богдан Костов, Симеон Иванов, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов, Тодор Найдин, Мартин Петков, Ивайло Христов, Самуил Беримски.