Сокол Марково е новият член на Елитната юношеска група до 17 години, научи Glas.bg. Това стана, след като "соколите" победиха Етър с 3:1 в баража, а преди това се бяха справили и с Нефтохимик. Двубоят с великотърновци се игра в село Ягода, край Стара Загора.

В абсолютен герой за момчетата от Марково се превърна Ремзи Неджип, който отбеляза хеттрик. През първата част след равностойна игра двата тима се оттеглиха при равенство 1:1. Второто полувреме определено бе за "соколите". Още две попадения на тяхната сметка донесоха така желаното място в Елитната група до 17 години (U17).

Ремзи Неджип откри още в 5-ата минута. До края на полувремето Етър изравни чрез Бранислав Ботев. През второто полувреме Неджип вкара още две попадения и класира Сокол сред най-добрите отбори в България във възрастта. Десет минути преди края тимът от Марково остана с човек по-малко. Мюмюн Исмаил получи втори жълт картон и напусна терена.

В другия бараж, на стадион "Ивайло" във Велико Търново Дунав (Русе) разгроми Миньор (Перник) с 5:0 и също ще играе през новия сезон в Елитната група до 17 години.